4
Schulhockey Berlin
Schüler
1
0
1
2018-01-11
WK I L
2
2018-01-16
WKK III L Gr.A + WK III B
3
2018-01-30
WK II B
4
2018-02-15
WK III L Gr. B
5
2018-03-01
WK III L Endr.
6
2018-03-05
WK II L
7
2018-03-15
WK II Endr.
8
2018-03-20
Endspieltag
1
WK I L
1
ER
1
GS
1
Arndt-Gym.
A-G
A-G
T
2
Ev. Gym. Potdsdam
EGP
EGP
T
3
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
T
1
101
1
2018-01-11
12:30
Sporthalle Schöneberg
71
1
2
Arndt-Gym.
Ev. Gym. Potdsdam
6:0
2
104
1
2018-01-11
13:30
Sporthalle Schöneberg
71
3
2
Werner-v.-Siemens-G.
Ev. Gym. Potdsdam
15:0
3
106
1
2018-01-11
14:30
Sporthalle Schöneberg
71
1
3
Arndt-Gym.
Werner-v.-Siemens-G.
3:9
1
3
Werner-v.-Siemens-G.
2
24:3
6
2
1
Arndt-Gym.
2
9:9
3
3
2
Ev. Gym. Potdsdam
2
0:21
0
2
WK III L Gr. A
1
ER
1
GS
4
Ev. Gym. Potdsdam
EGP
EGP
T
5
Goethe-Gym.
G-G
G-G
T
6
Königin-Luise-St.
KLSt
KLSt
T
7
Schadow-Gym.
S-G
S-G
T
4
301
2
2018-01-16
12:30
Sporthalle Schöneberg
71
4
5
Ev. Gym. Potdsdam
Goethe-Gym.
1:3
5
302
2
2018-01-16
12:55
Sporthalle Schöneberg
71
6
7
Königin-Luise-St.
Schadow-Gym.
1:2
7
303
2
2018-01-16
13:45
Sporthalle Schöneberg
71
6
4
Königin-Luise-St.
Ev. Gym. Potdsdam
0:2
8
304
2
2018-01-16
14:10
Sporthalle Schöneberg
71
7
5
Schadow-Gym.
Goethe-Gym.
1:2
10
305
2
2018-01-16
15:00
Sporthalle Schöneberg
71
5
6
Goethe-Gym.
Königin-Luise-St.
5:0
11
306
2
2018-01-16
15:25
Sporthalle Schöneberg
71
4
7
Ev. Gym. Potdsdam
Schadow-Gym.
2:4
1
5
Goethe-Gym.
3
10:2
9
2
7
Schadow-Gym.
3
7:5
6
3
4
Ev. Gym. Potdsdam
3
5:7
3
4
6
Königin-Luise-St.
3
1:9
0
3
WK III L Gr. B
1
ER
1
GS
8
Arndt-Gym.
A-G
A-G
T
9
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
EGGK
EGGK
T
10
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
T
11
Wilma-Rudolph-OS
WRO
WRO
T
14
307
4
2018-02-15
12:30
Sporthalle Schöneberg
71
8
9
Arndt-Gym.
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
0:15
15
308
4
2018-02-15
13:00
Sporthalle Schöneberg
71
10
11
Werner-v.-Siemens-G.
Wilma-Rudolph-OS
3:1
16
309
4
2018-02-15
13:45
Sporthalle Schöneberg
71
10
8
Werner-v.-Siemens-G.
Arndt-Gym.
14:0
17
310
4
2018-02-15
14:15
Sporthalle Schöneberg
71
11
9
Wilma-Rudolph-OS
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
2:2
18
311
4
2018-02-15
15:00
Sporthalle Schöneberg
71
9
10
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
Werner-v.-Siemens-G.
2:1
19
312
4
2018-02-15
15:30
Sporthalle Schöneberg
71
8
11
Arndt-Gym.
Wilma-Rudolph-OS
0:18
1
9
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
3
19:3
7
2
10
Werner-v.-Siemens-G.
3
18:3
6
3
11
Wilma-Rudolph-OS
3
21:5
4
4
8
Arndt-Gym.
3
0:47
0
4
WK II L Gr. A
1
ER
1
GS
12
Schadow-Gym.
S-G
S-G
T
13
Arndt-Gym.
A-G
A-G
T
14
Ev. Gym. Potsdam
EGP
EGP
T
23
201
6
2018-03-05
12:30
Sporthalle Schöneberg
71
12
13
Schadow-Gym.
Arndt-Gym.
3:0
25
203
6
2018-03-05
13:45
Sporthalle Schöneberg
71
14
12
Ev. Gym. Potsdam
Schadow-Gym.
0:4
27
205
6
2018-03-05
15:00
Sporthalle Schöneberg
71
13
14
Arndt-Gym.
Ev. Gym. Potsdam
0:3
1
12
Schadow-Gym.
2
7:0
6
2
14
Ev. Gym. Potsdam
2
3:4
3
3
13
Arndt-Gym.
2
0:6
0
5
WK II L Gr. B
1
ER
1
GS
15
Droste-Hülshoff-G.
DHG
DHG
T
16
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
T
17
Wilma-Rudolph-OS
WRO
WRO
T
24
202
6
2018-03-05
13:00
Sporthalle Schöneberg
71
16
17
Werner-v.-Siemens-G.
Wilma-Rudolph-OS
3:2
26
204
6
2018-03-05
14:15
Sporthalle Schöneberg
71
17
15
Wilma-Rudolph-OS
Droste-Hülshoff-G.
6:2
28
206
6
2018-03-05
15:30
Sporthalle Schöneberg
71
15
16
Droste-Hülshoff-G.
Werner-v.-Siemens-G.
4:8
1
16
Werner-v.-Siemens-G.
2
11:6
6
2
17
Wilma-Rudolph-OS
2
8:5
3
3
15
Droste-Hülshoff-G.
2
6:14
0
6
WK II B
1
DR
1
GS
18
Obersch. Velten
OSV
OSV
T
19
Otto-Hahn-OS
OHO
OHO
T
12
251
3
2018-01-30
13:05
Sporthalle Schöneberg
71
18
19
Obersch. Velten
Otto-Hahn-OS
_:_
13
252
3
2018-01-30
14:20
Sporthalle Schöneberg
71
19
18
Otto-Hahn-OS
Obersch. Velten
_:_
1
18
Obersch. Velten
0
0:0
0
1
19
Otto-Hahn-OS
0
0:0
0
7
WK III B
1
DR
1
GS
20
Ev. Gym. Potsdam
EGP
EGP
T
21
Otto-Hahn-OS
OHO
OHO
T
6
351
2
2018-01-16
13:20
Sporthalle Schöneberg
71
20
21
Ev. Gym. Potsdam
Otto-Hahn-OS
2:1
9
352
2
2018-01-16
14:35
Sporthalle Schöneberg
71
21
20
Otto-Hahn-OS
Ev. Gym. Potsdam
0:2
1
20
Ev. Gym. Potsdam
2
4:1
6
2
21
Otto-Hahn-OS
2
1:4
0
8
WK II L HF
2
QU
0
22
Schadow-Gym.
S-G
S-G
P
1
23
Wilma-Rudolph-OS
WRO
WRO
P
2
24
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
P
1
25
Ev. Gym. Potsdam
EGP
EGP
P
2
29
207
7
2018-03-15
12:15
Sporthalle Schöneberg
71
22
23
Schadow-Gym.
Wilma-Rudolph-OS
1:2
30
208
7
2018-03-15
12:40
Sporthalle Schöneberg
71
24
25
Werner-v.-Siemens-G.
Ev. Gym. Potsdam
3:1
n. SO
9
WK III L HF
2
QU
0
26
Goethe-Gym.
G-G
G-G
P
1
27
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
P
2
28
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
EGGK
EGGK
P
1
29
Schadow-Gym.
S-G
S-G
P
2
20
313
5
2018-03-01
12:30
Sporthalle Schöneberg
71
26
27
Goethe-Gym.
Werner-v.-Siemens-G.
0:2
21
314
5
2018-03-01
13:00
Sporthalle Schöneberg
71
28
29
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
Schadow-Gym.
1:0
10
WK II L Fin
3
PL
2
GS
30
Schadow-Gym.
S-G
S-G
S
2
31
Ev. Gym. Potsdam
EGP
EGP
S
2
32
Wilma-Rudolph-OS
WRO
WRO
S
1
33
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
S
1
31
209
7
2018-03-15
13:55
Sporthalle Schöneberg
71
30
31
Schadow-Gym.
Ev. Gym. Potsdam
2:0
32
210
7
2018-03-15
14:50
Sporthalle Schöneberg
71
32
33
Wilma-Rudolph-OS
Werner-v.-Siemens-G.
1:3
1
33
Werner-v.-Siemens-G.
2
32
Wilma-Rudolph-OS
3
30
Schadow-Gym.
4
31
Ev. Gym. Potsdam
11
WK III L Fin
3
PL
2
GS
34
Goethe-Gym.
G-G
G-G
S
2
35
Schadow-Gym.
S-G
S-G
S
2
36
Werner-v.-Siemens-G.
WvSG
WvSG
S
1
37
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
EGGK
EGGK
S
1
22
315
5
2018-03-01
14:30
Sporthalle Schöneberg
71
34
35
Goethe-Gym.
Schadow-Gym.
4:0
33
316
8
2018-03-20
Sporthalle Schöneberg
71
36
37
Werner-v.-Siemens-G.
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
1:4
1
37
Ev. Gym. z. Gr. Kloster
2
36
Werner-v.-Siemens-G.
3
34
Goethe-Gym.
4
35
Schadow-Gym.